Witaj w Magorze, Wędrowcze, Królestwie fantasy. Odnajdziesz tutaj opowiadania, wiersze, sztuki teatralne, obrazy, rysunki, a nawet teksty "piosenek". Ponadto natrafić możesz również na dodatki do gier fabularnych, takich jak Warhammer, Earthdawn, Wiedźmin, czy Wampir. Wejdź i rozkoszuj się bogactwem naszego Świata.
Nostalgia Shaman of Magor Diablo 3 Funart XIV-wieczny rycerz Oczekiwanie Wstęp do Piekła Jestem wilkiem Draigo and Logan Paladin with hammer Brak tytułu
WIEŚCI ZE ŚWIATA:
film Do kina jesienno-zimową porą
2009-11-13 15:13

Ostatnio niestety kina nas nie rozpieszczają.
Aczkolwiek jakby ktoś bardzo tęsknił za srebrnym ekranem to z filmów "okołogatunkowych" można wybrać się na
- katastroficzny "2012", który już w kinach jest
- 20.11 można zabrać młodsze rodzeństwo na "Opowieść wigilijną" z Jim Carrey'em i Colinem Firthem; czy to będzie wspomożenie czy zabójstwo świątecznego klimatu ?
- 4.12 "Templariusze. Miłość i Krew", klimatycznie, epokowo, nie fantastycznie, ale według europejczyków co mam nadzieję będzie zaletą filmu;
- 18.12 wyczekiwany "Avatar" Jamesa Camerona, nareszcie coś prawdziwie fantastycznego, że efektami specjalnymi ciężko w obecnych czasach zaskoczyć, to może zadziwi nas obecność fabuły ?

No i tyle filmów do końca roku. Mam nadzieję iż przyszły rok rozpoczynający się od długo wyczekiwanego "Parnassusa" oraz "Sherlocka Holmesa" (chcę wierzyć iż to tylko przypadkowa zbieżność nazwisk, poza tym film zapowiada się ciekawie.), będzie znacznie lepszy niż ten obecny rok :) Ale o tym w swoim czasie.

No i plotkom o Hobbicie nie będzie końca, którego początek zdjęć zapowiedziano na marzec :)

-Anewia
internet Trochę z życia
2009-11-11 00:00

Tak przeglądamy te różne informacje dotyczące powieści, lub gier powiązanych tematycznie z science fiction, a w tym czasie wielu naukowców pracuje nad tym, aby zostało science, a zniknęło fiction.
Natrafiłem ostatnio na łamach Wirtualnej Polski na film przedstawiający chód dwunożnego robota. Może nie jest to informacja z ostatniej chwili (bo z 30go października), ale na tyle silnie do mnie trafiła, że zechciałem się nią podzielić. Niby to tylko chodzący robot, a jednak ogląda się to z jakimś przerażeniem... Zapraszam do obejrzenia.

-Vaticinator
ksiazka wieści ze Świata Dysku
2009-11-06 23:41

Jeśli komuś język nie przeszkadza to "Unseen Academicals" leży od jakiegoś czasu w naszych księgarniach, rzecz o Niewidocznym Uniwersytecie i piłce nożnej. Na przekład niestety musimy jeszcze poczekać. Przypomnę iż ostatnia z wydanych u nas opowieści to "Świat Finansjery", a zbliża się już "Raising taxes", również o zmyślnym Moiście :D czekam z niecierpliwością.

-Anewia
ksiazka Assassin's Creed: Renaissance
2009-11-06 20:28

Ostatnio często książki mają swoje ekranizacje, ekranizacje mają swoje komiksy, a gry mają swoje książkowe rozwinięcia. Tak też będzie z grą Assassin's Creed. Autorem książki poświęconej grze o tajemniczym zabójcy będzie niejaki Oliver Bowden. Póki co nie wiadomo nic na temat tłumaczenia tej pozycji na inne języki. Trudno nawet odgadnąć datę premiery wersji anglojęzycznej, gdyż wg jednych źródeł odbędzie się ona jeszcze w tym roku, 26go listopada za pośrednictwem wydawnictwa Penguin, zaś wg innych, 23go lutego 2010 z wydawnictwa Ace Books. A że, jeśli nic nie pomyliłem, jedno wydawnictwo jest właścicielem drugiego to ja już nie wiele z tych informacji rozumiem.

-Vaticinator
komputer Opóźnienie Edycji Kolekcjonerskiej Dragon Age
2009-11-06 15:50

Electronic Arts Polska informuje, że Edycja Kolekcjonerska gry Dragon Age: Początek dostępna będzie w sklepach na początku przyszłego tygodnia. Opóźnienie dostawy wynika z problemów logistycznych leżących po stronie Electronic Arts.

Wszystkich klientów, którzy złożyli zamówienie wstępne na Edycję Kolekcjonerską gry w sklepach EMPIK oraz na stronie empik.com (czyli kupili preorder na Edycję Kolekcjonerską gry), bardzo przepraszają za zaistniałą sytuację.

W ramach rekompensaty, dla wszystkich, którzy kupili preorder, Electronic Arts przygotuje gadżet związany z grą Dragon Age: Początek. Aby go otrzymać, należy przesłać skan dowodu zakupu preordera na adres mailowy bstanski@ea.com lub wysłać dowód zakupu pocztą tradycyjną na adres Electronic Arts Polska z dopiskiem Edycja Kolekcjonerska Dragon Age. Należy też wpisać imię, nazwisko i adres do wysyłki. W przypadku osób składających zamówienia przez empik.com, prosimy o wysłanie danych do przesłania gadżetu z adresu e-mail, na którym posiadają zarejestrowane konto w sklepie empik.com. EA niezwłocznie prześle gadżety pod wskazane adresy.

Electronic Arts przeprasza za zaistniałą sytuację.

-Vaticinator
komputer Przedstawiamy Edycję Kolekcjonerską gry Mass Effect? 2
2009-11-05 19:08

Nadchodząca gra fabularna w klimacie science fiction będzie dostępna również w specjalnej wersji, przeznaczonej dla największych fanów.

Mamy przyjemność poinformować, że Electronic Arts wraz z firmą BioWare przygotowują Edycję Kolekcjonerską ich nowej gry pt. Mass Effect? 2. Będzie ona dostępna równolegle z wersją standardową i zawierać ma szereg interesujących prezentów dla najbardziej zagorzałych fanów. Nabywcy Edycji Kolekcjonerskiej otrzymają dodatkowo 48-stronicowy album Art of Mass Effect 2, pierwszy numer komiksu Mass Effect Redemption oraz bonusową płytę DVD z zakulisowymi materiałami. Całość zapakowana zostanie w unikalne metalowe pudełko. Ponadto gracze, którzy zdecydują się nabyć Edycję Kolekcjonerską znajdą w niej unikalne, dodatkowe rodzaje broni oraz zbroi dla bohaterów. Premiera gry Mass Effect 2 w wersji dla komputerów PC i konsol Xbox 360 nastąpi 29 stycznia 2010.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z Edycji Kolekcjonerskiej, zawierającej tak wiele unikalnych przedmiotów, z których fani na pewno się ucieszą - powiedział dr Ray Muzyka, współzałożyciel BioWare i główny menadżer odpowiedzialny za produkty RPG/MMO w Electronic Arts. - Ekskluzywny numer komiksu i bonusowe DVD naprawdę poszerzą zakres wrażeń oferowanych przez Mass Effect 2.

Trylogia Mass Effect to emocjonująca przygoda utrzymana w realiach science fiction, której akcja toczy się w galaktyce najeżonej niebezpieczeństwami i tajemniczymi formami życia. Gracze po raz kolejny będą mogli wcielić się w rolę komandora Sheparda i poprowadzić jego drużynę w trakcie niebezpiecznych i niezwykle wymagających misji. Wartka akcja, bogata fabuła i możliwość kosmicznej eksploracji, a także różnorodność bohaterów dostarczą każdemu graczowi niezapomnianych, filmowych wrażeń i wzruszeń.

Więcej informacji na temat Mass Effect 2 znajduje się na stronie masseffect.bioware.com oraz pod adresem www.ea.pl/masseffect2 .

-Vaticinator
muzyka New Moon
2009-11-05 16:09

Jakkolwiek film pasuje do tematyki jaką się zajmujemy, żeby się nikomu nie narazić poprzestanę na stwierdzeniu: będzie wkrótce. Natomiast chciałam zwrócić uwagę na wyjątkowo interesującą ścieżkę dźwiękową, która ukazała się kilka dni temu. Ścieżka jest świetnie poskładana z utworów zdecydowanie niebanalnych i tworzących wspólnie piękny intrygujący klimat. Niech przytoczę takie nazwy jak The Killers, Lykke Li, Editors, Grizzly Bear, oraz sami wielcy Muse z utworem z ich ostatniej rewelacyjnej płyty :)

-Anewia
rpg Audycja o Neuroshimie
2009-11-05 10:05

Wydawnictwo Portal udostępniło na swojej stronie audycję poświęconą grze Neuroshima. Nagranie jest do pobrania w formacie MP3.

-Vaticinator
komputer Sprawdź czy wiesz już wszystko o Dragon Age
2009-11-04 20:34

Piotr Fronczewski brał udział w polonizacji gry!
Link do wywiadu znajdziecie tutaj.

Powstała reklama, której nie zobaczycie w telewizji!
Warto ją jednak obejrzeć w Internecie (klikając tutaj).

Na podstawie Dragon Age: Początek napisano książkę!
Jej pierwszy rozdział w formie audiobooka znajdziecie tutaj (w czterech częściach, po jednej codziennie)!

Dragon Age ma swoją piosenkę!
Jej autorem jest zespół 30 Seconds to Mars, a tytuł brzmi This is War. Pojawi się ona na nowej płycie zespołu.
Zobaczyć teledysk i posłuchać piosenki możecie klikając tutaj.

-Vaticinator
muzyka Soundtrack z The Road
2009-11-04 20:15

Kilka dni temu pisałem o nowym zwiastunie do filmu The Road. Pisałem tez, że Nick Cave przyczynił się do tworzenia muzyki w Drodze i postanowiłem odnaleźć kilka nagrań. Nie było to trudne. Oto trzy utwory z na jakie trafiłem w sieci:
The Road, The Beach, The Boy.

-Vaticinator
STRONY Z NEWSAMI:

Przejdź do strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83
Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.
Po pierwsze, podaj swój nick:

zmiany, zmiany
Figurki - Nowa kategoria prac w Galerii
FAQ | ZAPROPONUJ NEWSA
WIEŚCI Z KRÓLESTWA:
magor Królestwo Magor i Exodus WFRP
2004-11-13 16:24

W dniu dzisiejszym miało miejsce spotkanie się przedstawicieli dwóch witryn: z Magoru -Vaticinator ,z Exodusu (http://www.exoduswfrp.prv.pl) -Jesus. Ponieważ obaj przedstawiciele doszli do porozumienia, jest szansa na wzmocnienie współpracy między nimi. W planach jest już jeden wspólny projekt.

-Vaticinator
magor Nowy dział i nowe prace w Królestwie
2004-11-06 15:09

W naszej Bibliotece powstał nowy dział powięcony recenzjom książek. Aktualnie znajdują się tam trzy recenzje nadesłane przez Tordis.
Kolejną nowością są dwa nowe opowiadania: "Zemsta Szarlatana" i "Spisek kapłanów Ilmatera". Pierwsze popełnione przez Sengira, drugie przez Dreafusa.

-Vaticinator
magor Nowości na Magorze
2004-11-01 15:14

W Bibliotece pojawiło się nowe opowiadanie Nerborna -"Vampires". W Galerii mamy nową, krótką animację stworzoną przez Dark Fallen Angela, a w dziale RPG pojawił się scenariusz do EarthDawna.

-Vaticinator
magor Nowe opowiadanie
2004-10-29 22:32

Biblioteka wzbogaciła się o opowiadanie Quellen pt.: "Ogród".

-Vaticinator
magor Nowość w naszej Bibliotece
2004-10-28 21:12

W naszej Bibliotece pojawiło się opowiadanie popełnione przez Tordis. Miłej lektury.

-Vaticinator
magor Znów nowi mieszkańcy
2004-10-26 17:10

Tym razem mieszkańcami naszego Królestwa zostali: Dreafus i Sengir

-Vaticinator
magor Nowi Mieszkańcy
2004-10-25 22:12

W naszym Królestwie zamieszkały dwie nowe istoty. Są to: Tordis i Entreri.

-Vaticinator
magor Nowy karczmarz!!!!!
2004-10-19 22:10

Chciał bym ogłosić że od tego momentu jestem pełno prawnym Karczmarzem naszej Gospody. Jestem dumny( to mało powiedziane) z tej posady i mam nadzieje że coraz więcej osób będzie w strone gospody skręcało

-Enberk
magor Nowe dzieło w Galerii
2004-10-19 14:00

Nasza Galeria została zasilona nowym dziełem. Tym razem jest to praca White Liona. Zapraszam.

-Vaticinator
magor Nowiści w Galerii
2004-10-16 16:15

W naszej Galerii, wśród malowideł znalazło się moje nowe dzieło. Znajdziesz ją na samym końcu moich prac.

-Vaticinator
Zawarte tu prace moża wykorzystywać tylko za wyraźną zgodą autorów | Magor 1999-2018 | Idea, gfx & code: Vaticinator | Twoje IP: 44.222.64.76