Witaj w Magorze, Wędrowcze, Królestwie fantasy. Odnajdziesz tutaj opowiadania, wiersze, sztuki teatralne, obrazy, rysunki, a nawet teksty "piosenek". Ponadto natrafić możesz również na dodatki do gier fabularnych, takich jak Warhammer, Earthdawn, Wiedźmin, czy Wampir. Wejdź i rozkoszuj się bogactwem naszego Świata.
Nostalgia Shaman of Magor Diablo 3 Funart XIV-wieczny rycerz Oczekiwanie Wstęp do Piekła Jestem wilkiem Draigo and Logan Paladin with hammer Brak tytułu
WIEŚCI ZE ŚWIATA:
internet Świat Gier Planszowych #16
2010-12-30 11:02

Magazyn o grach planszowych tworzony przez wydawnictwo Portal. Więcej informacji o 16-tym numerze pod tym linkiem.

-Galahad Gesco
film Zanim nastanie 2011 ...
2010-12-27 22:27

... w kinach znajdziecie ciągle takie tytuły jak:
Harry Potter i Insygnia Śmierci - pierwsza odsłona części ostatniej przygód o młodym czarodzieju;
Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu - ekranizacja trzeciej książki z Kronik Narnii C.S. Lewisa;
Centurion - rzecz o legendarnym IX legionie, który przepada bez wieści podczas walki z piktami;
Mr. Nobody - o zawirowaniach w czasie i odnajdywaniu własnej osobowości;
TRON: Dziedzictwo - kontynuacja filmu z 1982 roku.
Wszelkie recenzje, komentarze i oceny - zapraszam na forum :)

-Anewia
film Premiery roku 2011
2010-12-27 22:18

Krótki przegląd filmów zapowiedzianych na przyszły rok.
Polowanie na Czarownice - czyli razem z wiecznie młodym Nicolasem Cage'em przeniesiemy się w ponure wieki średnie;
Green Hornet 3D - kolejny obrońca praw obywateli, tym razem z gustownym zielonym krawatem;
Podróże Guliwera 3D - Jack Black jako autor przewodników w kolejnej wariacji na temat znanej bajki;
Thor - kolejny heros Marvela i urocza amerykańska interpretacja skandynawskich mitologii;
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach - czwarty to już raz Jack Sparrow rzuci nas w wir absurdalnych przygód;
Dziewiąty Legion - znowu o rzymianach i piktach;
X-men:pierwsza klasa - początki epickiej sagi;
oraz premiery nieco odległe, miejmy nadzieję, że nie wypadną na 2012: Transformers: The dark of the moon, oraz Captain America: The First Avenger

-Anewia
muzyka Portishead
2010-12-23 22:56

Miłośnicy muzyki granej na żywo powinni już na dobre otworzyć sobie swój koncertowy kalendarz i pod datą 6 lipca zanotować wyjazd do Poznania na Malta Festival na którym zagości legenda trip-hopu - zespół Portishead

-Anewia
internet Grudniowy Rebel Times - już jest !
2010-12-22 20:06

Z magazynem można zapoznać się tutaj. (plik *.pdf 12MB).
W tym numerze można przeczytać m. in. bardzo pochlebną recenzję, niezwykle ciekawego działu śp. czasopisma Magia i Miecz pt. "Skrót do R'lyeh". W Rebel Times znajdziemy interesujący tekst o uniwersalnych mechanikach w RPG (GURPS, Savage Worlds).

-Galahad Gesco
rpg Święta z Portalem
2010-12-22 08:01

Na stronie Portalu ukazał się pierwszy ze świątecznych prezentów. Na pierwszy ogień poszedł najnowszy Gwiezdny Pirat, wydanie grudniowe. W numerze znajdują się konkursy, wywiady, recenzje oraz artykuły do gier Neuroshima, Monastyr, InSpectres, Cold City, Savage Worlds. Zapraszamy do lektury.

-Vaticinator
film Powrót do Przyszłości
2010-12-17 20:55

W związku z wydaniem trylogii Roberta Zameckisa "Powrót do przyszłości" na płytach blue-ray sieć kin Multikino przygotowało specjalne maratony, podczas których zostaną zaprezentowane wszystkie trzy filmy. Pokazy odbędą się 5 stycznia w miastach: Szczecin, Bydgoszcz, Zabrze, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań.

-Anewia
rpg Krew i rdza 2 w druku
2010-12-17 09:10

Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że najnowszy, siedemnasty dodatek do Neuroshimy trafił do druku. Na stronie produktu znajdziecie dokładne zapowiedzi zawartości dodatku w formacie PDF, dodatkowo dziś pojawiła się tam galeria prezentująca wybrane ilustracje z suplementu. Dodatek liczy tradycyjne neuroshimowe 128 stron. Krew i rdza 2 jest trzecim podręcznikiem jaki ukazał się w ramach akcji 3xRPG, w ramach której Portal wydał jeszcze alamanach MG ? Graj Trikiem oraz grę fabularną - InSpectres.

-Vaticinator
planszowki Film o grze Pret-a-porter
2010-12-15 14:44

Na stronie gry Pret-a-porter opublikowano obszerny materiał multimedialny prezentujący mechanizmy występujące w grze, jej cel oraz narzędzia jakimi dysponują gracze podczas rozgrywki. Co więcej, od wczoraj gra ma swój profil w serwisie BoardGameGeek, gdzie można oceniać ją, odnotowywać rozrywki i dyskutować o jej regułach.

-Vaticinator
film Thor
2010-12-11 22:09

Kolejne dziecko Marvela doczekało się przeniesienia na ekrany kin. Premiera dopiero w kwietniu przyszłego roku, ale już teraz możemy zobaczyć pierwszy zwiastun.

-Anewia
STRONY Z NEWSAMI:

Przejdź do strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83
Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.
Po pierwsze, podaj swój nick:

zmiany, zmiany
Figurki - Nowa kategoria prac w Galerii
FAQ | ZAPROPONUJ NEWSA
WIEŚCI Z KRÓLESTWA:
magor konkurs na okładkę "Pieśni Końca"- ROZSTRZYGNIĘCIE!
2008-11-04 22:48

Kochani!
Udało się i wreszcie, po wielu godzinach sporów i, nazwijmy to eufemistycznie, burzliwych dyskusji na temat ilustracji, które nadesłaliście, ludzie z Wydawnictwa podjęli decyzję. Nie była ona łatwa, tak jak łatwo nie przyszła. Nie będę ukrywała, że to wszystko Wasza wina :P Wasze grafiki były na tak wysokim poziomie i tak ciekawie, a zarazem różnie ujmowały temat, że dojście do konsensusu było niemożliwe.
Ale stało się w końcu to, co stać się musiało. Spośród licznych prac, tych od Was, z Zamku, jak i zupełnie spoza, została wybrana jedna. Nie powiem, że najlepsza, bo wszystkie były wspaniałe, ale najlepiej pasująca do książki.
Na okładce "Pieśni Końca" znajdzie się ilustracja Shadrani, osoby, która niedawno do nas dołączyła i nie miała jeszcze możliwości zadomowić się u nas. Niech to niecodzienne i wyjątkowe wydarzenie będzie również okazją do powitania jej w Naszym Domu.
Dla przypomnienia dodam jeszcze, że w "Pieśniach Końca" znajdą się między innymi opowiadania dwóch autorek z Magoru, Padme i moje.
Chcę z tego miejsca podziękować serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie. Wasza praca i czas, jaki poświęciliście na przygotowanie tych grafik oraz przede wszystkim zaangażowanie, są nieocenione. Dziękuję Wam za to z całego serca.

Pragnę również przekazać Wam słowa Kyouri:
"W imieniu Wydawnictwa chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Zarówno tym, którzy nadesłali prace w pierwszym etapie, jak i tym, którzy znaleźli się w drugim. Kiedy mowa o trudnym wyborze, nie są to puste słowa - i tak ich nie traktujcie. Choć wybraliśmy jedną pracę, aż żałuję, że nie wydajemy kilku antologii.
Jesteście naprawdę wspaniali i jestem stuprocentowo pewna, że będziemy mieli dla każdego jakąś propozycję w przyszłym roku, o ile będziecie zainteresowani. Już nie na zasadzie konkursu, lecz bardzo konkretnej współpracy. Raz jeszcze dziękuję."

Niech Siostry Niebieskie Was prowadzą.

Wasza,

-Quellen
magor Spotkanie- WAŻNE! ==> AKTUALIZACJA
2008-11-01 14:53

Kochani!
W związku ze zbliżającym się wydaniem tomu opowiadań "Pieśni Końca", w którym, poza patronatem, mamy swój delikatny udział, zwołuję specjalne zebranie, w niedzielę (jutro), o 20.
Bardzo zależy mi na Waszej obecności, bo musimy omówić kilka ważnych kwestii dotyczących wychodzącej nakładem Wydawnictwa Uguisu książki.
Do zobaczenia jutro wieczorem.


AKTUALIZACJA!!!
Informacja o tym, czyja ilustracja została wybrana na okładkę zostanie podana autorom w poniedziałek. W PONIEDZIAŁEK, nie w sobotę i nie w niedzielę :D musicie być jeszcze przez tę odrobinę czasu cierpliwi :)

Wasza,

-Quellen
magor Projekty okładek dla Uguisu- WAŻNE
2008-10-23 23:03

Moi drodzy,
czy chcecie o tym pamiętać, czy też nie, Czas biegnie nieubłaganie. Wydawać by się mogło, że raptem wczoraj Wydawnictwo Uguisu i Magor ogłosiły konkurs na okładkę do wychodzącego niedługo tomu opowiadań, a już zbliżamy się do końca terminu nadsyłania ostatecznych, dokończonych prac.
Ci z Was, którzy otrzymali od Wydawnictwa potwierdzenie przejścia do następnego etapu konkursu, powinni przesłać swoje ukończone już ilustracje do końca października. 1 listopada (sobota) ilustracje mają być już na mailu wydawnictwa .
Nie zapomnijcie, nie spóźnijcie się i w ogóle. Ja dalej trzymam za Was mocno kciuki.
Niech Boginie patrzą na Was łaskawie w tych ostatnich przed końcem konkursu dniach,

-Quellen
magor Niedzielne spotkanie
2008-10-04 09:43

Kochani!
Ponieważ wakacje skończyły się już niezależnie od tego, czy już studiujecie, czy jeszcze nie, możemy wrócić oficjalnie do naszych tradycyjnych niedzielnych spotkań.
Nieoficjalny powrót miał miejsce już jakiś czas temu, ale część z Was tego nie zauważyła... dlatego zapraszam Was na spotkanie, które będzie miało miejsce w niedzielę, o 20, w naszej Gospodzie.
Liczę na Waszą obecność.
Wasza,

-Quellen
magor Konkurs na okładkę: aktualizacja. AKTUALIZACJA aktualizacji :P
2008-09-25 19:28

Kochani!
Od niedzieli wytrwale zadawaliście pytania dotyczące szczegółów ilustracji. W imieniu Wydawnictwa Uguisu i swoim dziękuję za cierpliwość i przepraszam za to, że musieliście czekać na odpowiedzi. Czasem trzeba było czekać na informacje z drukarni, itd.
Wybaczcie, ale nie ubiorę odpowiedzi we własne słowa, tylko ordynarnie przekopiuje... Wynika to z prostego faktu, że w wielu momentach nie wiem, o co chodzi -_-'

Jeśli bitmapa to w CMYKu, format A5,
rozdzielczość min.300dpi. PANTONE raczej odpada w druku, bo maszyny drukują z CMYKa.
Może być też wektorowo, A5, CMYK.

Opis samej okładki:
na przodzie będzie ilustracja otoczona czarną ramką (ramka będzie miała wzór, więc dobrze by było, by sama ilustracja całkowicie w czerni nie była).
Ideałem by było, gdyby z tyłu na górnej połowie też była ilustracja, która może być uzupełnieniem tej z przodu jak i jej szerszym ujęciem (zupełnie jakby ta z przodu była wycięta z tego z tyłu i powiększona).

Jeśli chcielibyście zobaczyć projekt ramki na przednią okładkę, to piszcie bezpośrednio do Kyouri na adres: redakcja@uguisu.pl

Jeśli pojawią się jeszcze jakieś pytania, czy wątpliwości, napiszcie je w komentarzach pod tym newsem lub bezpośrednio do mnie. Będę się starała na nie odpowiadać.


AKTUALIZACJA
Materiały najlepiej jest dostarczać w programie CorelDraw (wersja 9.0),
z tekstem zamienionym na krzywe.
Inne akceptowane programy to:
     * Quark Xpress (format EPS)
     * Adobe Illustrator (format AI, dobrze jest równolegle zapisać EPS i załączyć użyte w projekcie bitmapy w formacie TIFF)
     * Adobe Photoshop (PSD z warstwami).
W wypadku używania innych programów, należy przekonwertować plik na format EPS.


Odpowiedź Kyouri na komentarz Anewii:

Wyobraź sobie, że na przedniej jest zamek, z którego wieży odlatują dwa kruki. Odwracasz książkę, a tam znacznie mniejszy obrazek z panoramą pola bitwy, nad którym krąży więcej kruków. I te obrazki tworzą całość, choć każdy mógłby być oddzielny. Ten z przodu jest ważniejszy, ale ten z tyłu go uzupełnia. To oczywiście absolutny ideał, do którego zamierzam dążyć w wydawnictwie, jednak dobrze by było zacząć od samego początku utrzymywać taki standard.

A jeśli chodzi o format, to Kyouri NIE MA pewności, jutro się dowie dokładnie (czeka na telefon) i wszystko wyjaśni. Do tej pory wykażcie się cierpliwością, albo sami wymyślcie odpowiedź -_^

-Quellen
magor Ekwinokcja Jesienna
2008-09-22 20:55

Chłód, deszcze i mgła spowiły Królestwo nieprzenikalnym całunem wyjątkowo wcześnie w tym roku. Zaskoczeni mieszkańcy musieli porzucić swe zajęcia na dworze i przenieść się do ciepłych wnętrz domostw.
Nic nie zapowiadało, by sytuacja miała się zmienić do Ekwinokcji. Kapłanki i Kapłani zachodzili w głowę, co zrobić, by uroczystości odbyły się mimo nieustających deszczy, a tradycji tak lubianej przez mieszkańców stało się zadość.
Kilka godzin przed zmrokiem tłumy wiernych zgromadziły się w Świątyni. Stoły ustawione pod ścianami Sali Ceremonialnej szybko zapełniły się smakołykami, a symbol Sióstr na środku posadzki zniknął pod nie zapalonym jeszcze ogniskiem. Większość zgromadzonych przysiadła na kamiennych płytach, by przez szklaną kopułę dachu obserwować, jak Soel udaje się na spoczynek, a Laen nie zastępuje jej na nieboskłonie, gdyż zbiera siły na nadchodzący kwartał swojej dominacji.
Gdy tylko przyćmiony grubymi chmurami blask Soel zgasł, Kapłani rozpalili ognisko i zaprosili zebranych do świętowania. Tradycyjne tańce i śpiewy trwały pół nocy, jednak brakowało im tej energii i żywiołowości, która zawsze im towarzyszyła. Być może jesień nastała szybciej również w sercach Mieszkańców Królestwa, skłaniając ich bardziej do refleksji i zadumy niż do szaleńczych zabach aż po świt? Być może już nadszedł czas zbiorów i przygotowań do zimy? Czas kiedy dni stają się krótsze i chłodniejsze. Ale także czas rosnącej dominacji Laen, gdy radość ustępuje zamyśleniu.
Kiedy ogień się wypalił, przystąpiono do wróżenia z popiołów. Tutaj jednak również brakowało entuzjazmu, bo większość wątpiła w jego wiarygodność w sztucznych warunkach wnętrza świątyni.
Kapłanki i Kapłani również nie chcieli dać wiary temu, co zobaczyli w resztkach ogniska. Woleli ogłosić, że najbliższa przyszłość wciąż pozostaje niejasna, niż głośno powiedzieć o złym omenie, jaki krył się w popiołach. I po cichu, między sobą, przeklinali pogodę za to, że nie pozwoliła, by jesień rozpoczęła się od wzgórz rozświetlonych jasnymi płomieniami wielkich ognisk.

-Quellen
magor Nowy Partner, nowe wyzwanie: KONKURS!
2008-09-21 23:10

Kochani!
Z dniem dzisiejszym Magor wkracza w nowy etap swojego istnienia. Dzisiaj rozpoczęliśmy współpracę z Wydawnictwem Uguisu, o którym więcej możecie poczytać tutaj, albo klikając w link do wydawnictwa na pasku po lewej stronie.

Od razu wskakujemy na głęboką wodę. Wraz z Wydawnictwem ogłaszamy konkurs na ilustrację na okładkę tomu opowiadań, który ukaże się w grudniu b.r., nakładem Wydawnictwa.
Tematem jest KONIEC ŚWIATA. Ilustracja powinna być ładna (wiem, jesteście zaskoczeni ^^) i, tu pozwolę sobie na cytat, "bardzo zdetalizowana żeby chciało się odkrywać kolejne fragmenty rysunku".
Nagrodą będzie, oczywiście, umieszczenie pracy na okładce + nagroda pieniężna (konkretną kwotę podam niedługo, w aktualizacji).
Termin nadsyłania projektów prac (wstępnych szkiców, pomysłów): 30 września.
Nadsyłajcie je na adres: redakcja@uguisu.pl lub do mnie na adres: quellen@onet.pl
Podpisując się dodajcie do imienia przydomek "z Magoru".

Wszelkie pytania zostawiajcie w komentarzach pod newsem (odpowiedzi pojawią się w aktualizacji), albo przychodźcie z nimi bezpośrednio do mnie (może będę potrafiła odpowiedzieć od razu -_^)

Pokażcie na co Nas stać :)
Trzymam za Was mocno kciuki i życzę duuużo powodzenia :)
Wasza,

-Quellen
magor Święto Ekwinokcji Jesiennej
2008-09-21 17:39

Kochani!
Jutrzejszej nocy przyjdzie nam pożegnać Lato i przywitać Jesień (to dzień bardzo ważny, szczególnie w świetle powoli wdrażanej w życie religii naszego Królestwa.
Spędźmy ten wieczór razem, na wspólnej biesiadzie, śpiewach i, na koniec, wróżeniu z popiołów.
Spotkajmy się w Gospodzie jutro o 20, by razem godnie pożegnać Lato i przywitać Jesień.
Wasza

-Quellen
magor Koncert Pauliny Bisztygi- już w ten piątek w Krakowie!
2008-09-03 14:40

Kochani!
Mam ogromną przyjemność zaprosić Was na kameralny koncert kontrabasowo-wokalny Pauliny Bisztygi, który odbędzie się już w ten piątek (5 września) o godz. 20 w Cafe Młynek (Plac Wolnica 7).
Przypomnę, że pani Paulina uświetniła tegoroczny Telep swoim rewelacyjnym koncertem.
Czyli jeszcze raz:
5 września (najbliższy piątek)
godz. 20
Cafe Młynek przy Placu Wolnicy 7
wejście free.

Ja tam będę, mam nadzieję, że i Was nie zabraknie.

-Quellen
magor Nowe prace trafiły do Biblioteki
2008-08-26 16:01

Nasza Biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o cztery nowe prace.
"Ot, karczemne spotkania..." - Yria
wiersz "Nocna Cisza" - Sticks
"Szczęście" - Nevermore
"Gdy zamknę oczy, znów jesteś ze mną..." - Quellen
Gratuluję autorom :)

-Vaticinator
Zawarte tu prace moża wykorzystywać tylko za wyraźną zgodą autorów | Magor 1999-2018 | Idea, gfx & code: Vaticinator | Twoje IP: 44.222.64.76