Witaj w Magorze, Wędrowcze, Królestwie fantasy. Odnajdziesz tutaj opowiadania, wiersze, sztuki teatralne, obrazy, rysunki, a nawet teksty "piosenek". Ponadto natrafić możesz również na dodatki do gier fabularnych, takich jak Warhammer, Earthdawn, Wiedźmin, czy Wampir. Wejdź i rozkoszuj się bogactwem naszego Świata.
Nostalgia Shaman of Magor Diablo 3 Funart XIV-wieczny rycerz Oczekiwanie Wstęp do Piekła Jestem wilkiem Draigo and Logan Paladin with hammer Brak tytułu
WIEŚCI ZE ŚWIATA:
konwent LSL – videoteka polecamy materiały
2012-05-29 18:08

Wiedza LARPowa skrywa się nie tylko w formie papierowych tudzież cyfrowych publikacji. Skandynawowie mają bardzo dobry zwyczaj nagrywania krótkich prezentacji – znanych jako NORDIC LARP TALKS, które odbywają się w czasie kolejnych Knudepunktów.

Nie każdego stać na wyjazd do Norwegii czy Finlandii, żeby w nich uczestniczyć osobiście, siedząc wygodnie na widowni. Na szczęści nie ma już takiej potrzeby. Zamiast kolejnej ekranizacji kolejnego komiksu z kolejnym superbohaterem, można poświęcić chwilę na obejrzenie, co się w larpowym świecie dzieje.

Zdecydowaliśmy się podzielić materiały na dwie grupy:
Sprint:czyli wybrane, krótkie prezentacje
Maraton: czyli kompletne i pełne wersje prezentacji

Zapraszamy na Hardkon12@world.end.

-Vaticinator
muzyka a skoro o nowościach mowa ...
2012-05-27 19:52

... to w sierpniu na półkach sklepowych znajdziecie również najnowsze dzieło Dead Can Dance - "Anastasis". Dużo czasu upłynęło zanim drogi Lisy Gerrard i Brendana Perry'ego zeszły się ponownie. I tak mimo ich wspólnych występów w 2005 roku na ich nowe dzieła przyszło nam czekać aż od 1996 roku kiedy to ukazał się "Spiritchaser".

Na jesieni tego roku zapowiadają trasę koncertową. Nie ominą również naszego kraju. Pojawią się 16 października w Warszawie.

-Anewia
muzyka Valtari
2012-05-27 19:13

... to tytuł najnowszego dzieła islandzkiej grupy Sigur Ros. Teledysk do clipu "Eg anda" oraz link do odsłuchania całej płyty znajdziecie na tej stronie.
Przypomnę, iż na jesieni tego roku w Krakowie będziecie mogli sprawdzić na żywo jak prezentują się najnowsze dźwięki tej grupy.

-Anewia
konwent LSL – pierwsze zajęcia
2012-05-24 16:58

Pojawiają się pytania, jak dokładnie będzie wyglądało LSL? Czego się spodziewać po tych spotkaniach / warsztatach / prelekcjach?
Jedno jest pewne: wszystkie będą różnić się znacznie od siebie, jako że po nadsyłanych zgłoszeniach widać wyraźnie, jak silne piętno odciskają na nich prowadzący.
Więcej o założeniach Letniej Szkoły LARPowania przeczytacie na stronie Hardkonu.
Zapoznajcie się z pierwszymi dwoma zgłoszeniami. Oba punkty dotyczą scenariusza, oba skrajnie się różnią.
Odkrywanie opowieści
Scenariusz to nie wszystko

Szukać? Nie szukać? Łamać? Nie łamać?
Tak czy inaczej - warto wziąć udział.
Zapraszamy na Hardkon12 @ world.end.

-Vaticinator
konwent H-shirt 12
2012-05-22 20:41

Jak co roku, na Hardkonie będzie można zaopatrzyć się w konwentowa koszulkę. Przewidujemy zarówno klasyczny, męski T-shirt, jak i specjalną koszulkę dla licznie odwiedzających konwent Pań. Tegoroczny wzór prezentujemy poniżej. Cenę podamy po odebraniu koszulek z drukarni - czyli niebawem :)

www.hardkon.pl

Zapraszamy na Hardkon 12 @world.end, 29.06 – 07.07.2012.

-Vaticinator
konwent Ostatnie dni promocji
2012-05-19 22:05

Moi drodzy, przypominamy. Jeśli ktoś chce za konwent zapłacić mniej, w niedzielę kończy się tańsza akredytacja. To znaczy, w poniedziałek sprawdzamy stan konta i zapisujemy kto uiścił promocyjną opłatę akredytacyjną w wyżej wymienionym terminie.

Sprawa druga:

Zostało ostatnich 6 miejsc w domkach.

-Vaticinator
konwent Gry na Hardkonie, to jeszcze nie koniec
2012-05-17 10:55

Informowaliśmy o Warsztatach PRL , które pomogą Wam przy grze “Chaos in the PRL”. Na stronie Hardkonu możecie znaleść informacje na temat już ogłoszonych gier, które czekają na Was. Już w tej chwili zapraszamy na:
Zabawa w Boga www.hardkon.pl
Iluminatti www.hardkon.pl
Burdel www.hardkon.pl
Wojna Bogów www.hardkon.pl
Cyrograf www.hardkon.pl
System www.hardkon.pl
Sen Nocy Letniej www.hardkon.pl
Tylko mnie kochaj www.hardkon.pl
Nie zapominajcie o Jeepformach www.hardkon.pl

Zapraszamy na Hardkon 12 @world.end 29 czerwca – 7 lipca 2012.

-Vaticinator
konwent Warsztaty PRL
2012-05-17 10:52

Na niektórych konwentach larpowych, gdzie dominują gry fantasy, zdarzają się warsztaty, w trakcie których można przygotować sobie tzw bezpieczną broń. Organizatorzy zapewniają otulinę, taśmę, jakieś rurki PCV. Też to ćwiczyliśmy.
W tym roku jednak, przyjdzie nam zmierzyć się z PRLowym LARPem Kamila Bartczaka: Chaos in PRL. Musimy odtworzyć Jarocin, z jego niepowtarzalnym klimatem połowy lat 80-tych. Jeśli więc chcecie wziąć udział w tej grze, a nie ma pomysłu na strój, informujemy, że podczas Hardkonu będzie można taki strój wykonać.
W jaki sposób?
Szczegóły tutaj.
Zrobimy z Alaski Jarocin jakiego nie widział nikt! Czyż nie :)
Zapraszamy na Hardkon 12 @ world.end.

-Vaticinator
konwent Letnia Szkoła Larpowania
2012-04-19 15:22

Z inicjatywy Stowarzyszenia Wielosfer w styczniu 2012 roku, we Wrocławiu odbyła się KOLA – pierwsza polska konferencja larpowa. Na spotkanie zjechali larpowcy z całej Polski, a frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Okazało się, że o LARPach warto rozmawiać – i jest o czym mówić. Jedynym problemem było to, że KOLA trwała tylko dwa dni i nie było możliwości, żeby omawiane teorie sprawdzić w praktyce.

Stąd urodził się pomysł na LSL:

Letnią Szkołę Larpowania.
Warsztaty, prelekcje, dyskusje, prezentacje, wspólne pisanie gier – oto program LSL, która odbędzie się w trakcie konwentu HARDKON 12.

"Chcemy uczyć się od siebie nawzajem, wymienić doświadczenia, eksplorować nowe ścieżki w tworzeniu gier i sprawdzać nasze pomysły w praktyce. Nie zależy nam na tworzeniu relacji mistrz – uczeń, ale na wymianie i upowszechnieniu wiedzy. Przedstawiciele większości polskich grup i szkół larpowych znajdą się w jednym miejscu i w jednym czasie, żeby odrobinę poburzyć razem mózgami. Można burzyć z nami, na pewno będzie ciekawie" - tak o inicjatywie mówią sami organizatorzy.

Komplet informacji znajduje się na stronie konwentu, w dziale LSL:

www.hardkon.pl

Oprócz informacji o LSL, znajduje się tam wirtulna biblio- i videoteka, w której znajdują się darmowe publikacje larpowe w formacie PDF oraz materiały filmowe z konferencji larpowych. Warto przeczytać, warto obejrzeć.

-Vaticinator
konwent Hardkon V
2012-04-19 15:16

Zapraszamy na jubileuszowy, piąty już Hardkon. Gdzie i kiedy tym razem?

Data: 29.06 ~ 07.07.2012
Miejsce: Gliśno Wielkie k. Bytowa, Przystanek Alaska
Web: www.hardkon.pl
Kontakt: hardkon.info@gmail.com

Czym jest Hardkon? To 8-dniowy festiwal LARPów – czyli Terenowych Gier Fabularnych. Innymi słowy – jeden z nielicznych konwentów w Polsce, poświęconych przede wszystkim "grom na żywo". Larpy, terenówki, JeepForms – oto najważniejsze punkty programu, aczkolwiek jedna z gier zdecydowanie różni się od pozostałych i zasługuje na wyróżnienie:

[Gdzie Diaboł mówi Dobranoc]

...czyli trzydniowy LARP, osadzony w świecie znanym z gier i książek o Wiedźminie www.hardkon.pl. Złote pola okalające dziki las, zaś w jego sercu – tajemnicze jezioro. Mediaete, święto przesilenia. Zła Noc, Dobra Noc. Pielgrzymi i Mieszkańcy

Nowości na konwencie: Letnia Szkoła Larpowania, czyli cykl wykładów, warsztatów, paneli dyskusyjnych, który ma na celu wymianę wiedzy na temat pisania i prowadzenia gier.

Co jeszcze? Jak zwykle – dużo planszówek, dużo karcianek, dużo grzybów w lesie i dużo śmiechu
przy kąpielach i harcach w jeziorze.

W skrócie:

Lato z LARPami – po raz piąty. Jeśli granie i larpowanie kręci Cię tak jak nas – właśnie udało ci się znaleźć pomysł na wakacje.

Zapraszamy!

p.s. Nauczeni doświadczeniem, przygotowaliśmy podstawowe informacje w skrócie:

Dlaczego warto przyjechać na Hardkon: klik
Gra główna: klik
LSL – Letnia Szkoła Larpowania: klik
Jak się zgłosić: klik

oraz specjalna zakładka dla tych, którzy nie wiedzą, co to jest LARP.

Jeśli na jakieś z waszych pytań nie znaleźliście odpowiedzi na stronie, radzimy posłużyć się zakładką Kontakt lub zaczepić nas na naszym profilu na Facebooku.

-Vaticinator
STRONY Z NEWSAMI:

Przejdź do strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83
Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.
Po pierwsze, podaj swój nick:

zmiany, zmiany
Figurki - Nowa kategoria prac w Galerii
FAQ | ZAPROPONUJ NEWSA
WIEŚCI Z KRÓLESTWA:
magor Szczęścliwego Nowego Roku!
2014-01-01 22:44

Życzymy Wszystkiego najlepszego w tym nowym roku 2014. Wierzymy, że będzie to wspaniały rok i dla Was i dla nas :)

-Vaticinator
magor Magor znowu z Uguisu? Czy to możliwe?
2013-10-20 19:22

Tak! Nawet bardziej, niż możliwe!
Wydawcnictwo Uguisu (tak, dobrze pamiętacie, to ci od Pieśni Końca) wydaje magazyn dla dzieci o wdzięcznej nazwie "Słowik".
Dlaczego piszę o tym tutaj? Oczywiście nie tylko z ogromnej sympatii, jaką zarówno ja, jak i Magor darzy Uguisu. Niektóre z dobrze Wam znanych osób,czyli Anewia i ja, zaangażowały się do pracy nad tym projektem. Mamy nadzieję przetrzeć szlaki innym chętnym Mieszkańcom. A rąk do pracy wciąż potrzeba bardzo dużo.

Na chwilę obecną Uguisu wypuszcza pierwszy, promocyjny (czyli bezpłatny) numer Słowika. Jeśli chcecie zobaczyć, jak ten miesięcznik będzie wyglądał, złóżcie zamówienie w komentarzach - dla osób z Krakowa możliwy będzie odbiór osobisty u mnie. Dla osób spoza - coś wymyślimy :)


Wasza,

-Quellen
magor Po długiej przerwie
2012-12-02 15:32

Kochani,
już prawie rok minął odkąd ostatnio dawaliśmy ślady życia. Nie znaczy to jednak, że Królestwo upadło. Prace nad nową odsłoną strony trwają, a nowa, alternatywna wersja językowa jest już w drodze.
Na chwilę obecną zapraszamy do zgromadzonych już zbiorów, a także do dzielenia się Waszymi komentarzami, przemyśleniami, a przede wszystkim - dziełami.

-Quellen
magor Świątecznie
2011-12-23 22:14

Spokojnych, radosnych i inspirujących świąt,
serdecznie życzy całe Królestwo :)

-Quellen
magor Zapowiedź zmian
2011-10-23 18:37

Chciałem oficjalnie oznajmić, że trwają prace nad nową, siódmą już wersją Magoru. Jak zawsze staramy się nadążać za panującymi trendami aby sprostać Waszym oczekiwaniom.
Obecna wersja miała zadatki na "milowy krok", ale większość zamierzonych rozwiązań nie wprowadzono, albo nie do końca działały. Tym razem zamierzam oddać Wam w pełni gotowy produkt. Pomysły, które nie zostały wykorzystane, wytrzymały ciężar czasu i wciąż wydają mi się atrakcyjne. Spora część z nich pozostanie niespodzianką.
Wraz z nową wersją zmieni się nieco polityka serwisu. Póki co Magor jest otwarty na wszystkich odwiedzających i brak posiadania konta niemal wcale nie blokuje możliwości korzystania ze strony. Po długich rozważaniach doszliśmy do wniosku, że ograniczymy możliwość zostawiania komentarzy osobom, które nie mają konta na Magorze. Być może aktywność na stronie spadnie, ale wierzymy że podniesie się wartość merytoryczna wpisów, a ta jest dla nas priorytetem. Takie rozwiązanie sprawdza się na większości serwisów, więc powinno dobrze działać również tu.
Kolejna zmiana, która nie jest tajemnicą, ucieszy zwłaszcza pisarzy. Panel do wprowadzania tekstów będzie działał w trybie WYSIWYG, czyli "to co widzisz jest tym co otrzymasz" - edytor w działaniu podobny do Worda. Dziwne, że dopiero teraz, prawda?
Wierzcie mi, że chciałbym jak najszybciej ukończyć prace nad tym projektem i oddać nowy Magor w Wasze ręce, ale nie zamierzam popełnić znów tego samego błędu i oddać kod w momencie kiedy wszystko jako tako działa, a "resztę to się zrobi później".

-Vaticinator
magor Nowe Iluzje
2011-04-20 14:15

Kochani!
W naszej Bibliotece pojawiła się nowa praca. Nieco tajemniczy, odrobinę tęskny i bardzo pozytywny okruch autorstwa Nevermore'a. Zapraszam do Iluzji.

-Quellen
magor Zmiany, zmiany
2011-01-10 20:15

Z przyjemnością mam przyjemność ogłosić, że Magor przebudza się z okazji lekkiego ocieplenia. Wraz z przebudzeniem nastąpiło kilka zmian. Głównie są to zmiany kosmetyczne tj. delikatna zmiana wyświetlania głównego menu na wersje bardziej "bajerancką", slideshow na stronie głównej i zmiana wizualna w wyświetlaniu informacji o ostatnio dodanych pracach. Co więcej, na podstronach z pracami pojawia się lista innych losowych prac autora oraz propozycje prac innych autorów. Z głównych zmian to tyle, jest jeszcze kilka drobiazgów jak przeorganizowanie widoku w gospodzie itp. Zapraszam do zwiedzania i pozdrawiam!

-Vaticinator
magor Solstycja Zimowa
2010-12-22 23:17

Śnieg już od dawna spowijał Królestwo i mieszkańcy nie mieli wątpliwości, że zima przybyła i rozgościła się na dobre. To jednak dzisiejsza noc miała być symbolicznym początkiem tej pory roku. Noc Solstycji Zimowej była zawsze jednym z najważniejszych świąt w roku. To właśnie czas, gdy naturalny cykl przyrody zataczał koło. Z jednej strony to moment, w którym wpływ Laen na świat osiąga swój szczyt, z drugiej zaś czas, gdy Soel odradza się, by niebawem znów ożywić przyrodę.
Mieszkańcy jak co roku zebrali się licznie w świątyni, by wziąć udział w obchodach tego ważnego wydarzenia. Mijający właśnie rok skłaniał do refleksji nad tym, co przyniósł każdemu z nas, a także jak zmieniało się nasze Królestwo. Większość zgadzała się, że wszystko zmierza ku lepszemu, chociaż teraz i tak narzekać na co nie ma.
Obchodom przyglądała się sama Laen w swym pełnym obliczu, co niektórzy poczytywali za zapowiedź długiej i srogiej zimy. Jednak jej?kojące światło, rozlewające się nad światem w bezchmurną noc, gdy mieszkańcy udawali się na spoczynek, wypełniało spokojem, nadzieją?oraz dziwnym, niewyjaśnionym uczuciem, że oto czeka nas kolejny wspaniały rok.

-Nevermore
magor Nowy "Okruch" w Bibliotece
2010-12-04 12:57

Nasza biblioteka wzbogaciła się właśnie o kolejny tekst autorstwa Quellen. Zachęcam gorąco do zapoznania się z tym pięknym, rozmarzonym i bardzo zmysłowym okruchem. Oto przed Wami "Gdy na mnie patrzysz".

-Nevermore
magor Nowe figurki w Galerii
2010-11-29 10:15

Kolejne figurki malowane przez Tehanu zaistniały w Galerii. Tym razem są to High Elf Mage - Caladris i bardzo ciekawie przekonwertowane na Imperium figurki ze Świata Dysku. Serdecznie zapraszam do oglądania.

-Vaticinator
Zawarte tu prace moża wykorzystywać tylko za wyraźną zgodą autorów | Magor 1999-2018 | Idea, gfx & code: Vaticinator | Twoje IP: 44.222.64.76