Witaj w Magorze, Wędrowcze, Królestwie fantasy. Odnajdziesz tutaj opowiadania, wiersze, sztuki teatralne, obrazy, rysunki, a nawet teksty "piosenek". Ponadto natrafić możesz również na dodatki do gier fabularnych, takich jak Warhammer, Earthdawn, Wiedźmin, czy Wampir. Wejdź i rozkoszuj się bogactwem naszego Świata.
Nostalgia Shaman of Magor Diablo 3 Funart XIV-wieczny rycerz Oczekiwanie Wstęp do Piekła Jestem wilkiem Draigo and Logan Paladin with hammer Brak tytułu
WIEŚCI ZE ŚWIATA:
muzyka Chilloucik
2010-05-27 21:05

Mam dla was kolejną urokliwą propozycję, która roztoczy wokół Was oazą ciszy i spokoju. Jest to podróż w nastrojowych i melancholijnych rytmach przez dziesięć miast, czyli nowe wydawnictwo Matthew Herberta, "One One". Jest to pierwsza część trylogii, w której skład będą wchodzić kolejne albumy wydane w tym roku: "One Club" i "One Pig".
Singlowy Leipzig oraz reszta albumu do odsłuchania tutaj.

-Anewia
muzyka Kilka nowości
2010-05-25 14:55

Massive Attack prezentuje piąty z serii siedmu klipów do utworów z "Heligoland", cztery z nich łącznie z najnowszym
do obejrzenia tutaj.

12 czerwca Autechre podzieli się z nami 12 utworami na płycie "Move of Ten". Na zachętę kawałek do odsłuchania tutaj

20 czerwca ukaże się singiel duetu Orbital, zawierający aż dwa nowe kawałki. Na razie pozostają nam tylko domysły.

Crystal Castles oprócz koncertu 23 czerwca w Szybie Wilson w Katowicach, wystąpią również w warszawskiej Proximie 24 czerwca.

Natomiast Royksopp przepraszają iż dawno już obiecanej płyty "Senior" nie są wstanie wydać w kwietniu, ale dopiero w sierpniu.

-Anewia
muzyka Selector - zmiany
2010-05-24 22:42

W wyniku zbyt dużej ilości wody jaka ostatnio nawiedziła gród Kraka Błonia znalazły się w tak złym stanie iż wszystkie imprezy które miały się w najbliższym czasie odbywać w tym miejscu są po kolei przenoszone w dogodniejsze lokalizacje.

Tak więc Selector odbędzie się w tym roku na terenie Lotniska Muzeum Lotnictwa w Czyżynach, czyli miejsce znane z kolejnej imprezy AlterArtu - Coke Live Festival (w tym roku Muse i The Chemical Brothers !!).

Zmienia się tylko miejsce, nic poza tym. Data 4-5 czerwca, cena 135zł za dzień, 200zł za dwa dni; line-up m.in. Faithless, Friendly Fires, Delphic, Thievery Corporation, Booka Shade, Calvin Harris.

-Anewia
konwent Tricon - wieści, wieści
2010-05-23 20:57

Swój przyjazd do Cieszyna potwierdził znany amerykański pisarz Orson Scott Card, autor między innymi "Gry Endera", "Mówcy Umarłych" oraz cyklu o Alvinie Stwórcy. Udział w konwencie zapowiedziała firma Portal, a także Kuźnia Gier, która zaprezentuje grę RPG Wolsung. Dzięki Kuźni można będzie wziąć udział w wolsungowym LARPie, posłuchać prelekcji o steampunku oraz nauczyć się grać w karciankę Veto.

-Galahad Gesco
ksiazka Samozwaniec tom 2
2010-05-19 11:54

Jakieś dwa tygodnie temu wyszedł drugi tom Samozwańca pióra Jacka Komudy.

-Hobibit
muzyka Zaćmienie
2010-05-17 22:31

Wydaje się że tak niedawno pisałam o poprzedniej części tej sagi, ale i tym razem zamiast pisać o filmie z radością pragnę zwrócić na kolejny niebanalny soundtrack. Od ósmego czerwca znajdziecie płytę w sklepach, a kogo tym razem na niej usłyszycie ? A na przykład UNKLE, Becka i Bat for Lashes, Vampire Weekend, (kobietę o niesamowitym głosie czyli) Florence & The Machine, The Dead Weather (czyli zespół Jacka White'a), oraz żeby tradycji stało się za dość chłopcy z Muse musieli dorzucić coś od siebie i to nawet całkiem nowiutki świeżutki w tej chwili wydany kawałek.

Także soundtrack do "Zaćmienia" polecam serdecznie :)

-Anewia
internet Kawerniany konkurs
2010-05-12 23:35

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak należy walczyć z demonem? Czy wystarczy kilka nakreślonych w powietrzu znaków, religijne symbole w kieszeni, głęboka wiara a może sama charyzma egzorcysty? Czy zastanawiałeś się jak to jest walczyć z czymś, co pokonało nawet śmierć?
Wciel się w postać walczącego z demonami egzorcysty, pożerającego dusze demona lub opętane złą mocą stworzenie!
Co oferujemy w zamian? Dwa świeżutkie, pachnące jeszcze drukarską farbą egzemplarze czwartej części opowieści o Felixie Castorze "Krew nie woda"!

Recenzja książki: www.kawerna.pl

Napisz opowiadanie dotyczące wyżej opisanej tematyki mieszczące się w kryteriach:
- 3-5 stron
- czcionka 12 Times New Roman
Prześlij tekst do 31. maja na adres: konkurs@kawerna.pl zamieszczając go w załączniku wiadomości. W tytule maila należy wpisać hasło: Konkurs "Krew nie woda" zaś w treści wiadomości podać swoje dane kontaktowe: pseudo i/lub imię i nazwisko a także mail zwrotny.
Autorzy dwóch zwycięskich prac otrzymają egzemplarz powieści "Krew nie woda". Ponadto wyróżnione opowiadania zostaną zamieszczone na portalu www.kawerna.pl.
Nagroda czeka na Ciebie!
Sponsorem nagród jest wydawnictwo MAG.

-Vaticinator
muzyka Do odsłuchania ..
2010-05-11 21:34

... dzisiaj polecam Faithless. Na swoim myspace zamieścili nowe kawałki z płyty "The Dance", która ukazuje się oficjalnie w maju.

-Anewia
muzyka Nowy album Íon
2010-05-11 01:28

Wczoraj ukazał się drugi album projektu Íon, zatytułowany Immaculada. Muzyka formacji opisywana jest jako neoklasyczna i minimalistyczna, natomiast Duncan Patterson, stojący za tym projektem, określa nowy album jako dokumentację osobistych doświadczeń z czasu, który spędził na wielokrotnym podróżowaniu pomiędzy Irlandią i Grecją. Najlepiej jednak przekonać się samemu - więcej informacji o płycie, a także kilka próbek (w tym pełny utwór "Temptation") znajdziemy na oficjalnej stronie artysty.

-Nevermore
muzyka UNKLE do posłuchania
2010-05-08 21:41

UNKLE podzieliło się z nami swoim nowym albumem :)
http://www.myspace.com/unkle
tak po prostu, włączyć i słuchać, a jak się spodoba to w ten poniedziałek 10 maja należy podreptać do sklepu i zakupić płytę

-Anewia
STRONY Z NEWSAMI:

Przejdź do strony 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83
Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.
Po pierwsze, podaj swój nick:

zmiany, zmiany
Figurki - Nowa kategoria prac w Galerii
FAQ | ZAPROPONUJ NEWSA
WIEŚCI Z KRÓLESTWA:
magor Kronika #14
2007-01-19 17:44

Przez uchyloną bramę komisja wjechała na opustoszały dziedziniec. W zamku nie przebywał żaden żywy mieszkaniec. Może nie do końca była to prawda... Nocujący w warowni rewizorzy wraz z eskortą, razem 22 osoby, w nocy zostali w okrutny sposób zabici. Ich porozrywane ciała rozwleczono po zabudowaniach. Opowieść o niskich, pokracznych demonach napadających z zaskoczenia i używających diabelskich sztuczek magicznych przyniósł ocalały z pogromu strażnik. Zdegradowany i wychłostany za tchórzostwo. Na miejsce przybywa ekspedycja karna. Badania i tropienie śladów w okolicy zajmują następne tygodnie. O pomoc zostaje poproszona gilida magów. Następuje okres kolejnej izolacja Zamku. Trwa ponad 3 lata. W miedzyczasie powstaje u podnóża Zamku zamieszkana przez wojsko i służby pomocnicze osada, będąca zalążkiem późniejszych dzielnic. Magor otoczony posterunkami wojsk zamknięty jest dla przybyszów. Teren Zamku zostaje wyłączony z rozbrojonej strefy...

-Vaticinator
magor Kronika #13
2007-01-12 10:42

Oto kolejny epizod naszej historii.
Mijają lata, trwa ścisła izolacja rywalizujących potęg - będącego ogniem wiedzy - Imperium i pogrążonego w ciemności przesądów - Związku Plemion. Na ponad 90 lat zamiera handel i eksploracje położonych na południe terenów. Co się wtedy działo i co stymulowało ewolucje w wyglądzie Magoru nie wiemy, dość że utopiony we krwi wielu pokoleń konflikt w końcu wygasa. Na mocy Purpurowego Traktatu tereny Magoru trafiają w zasięg strefy zdemilitaryzowanej. Mamy rok - 236, objeżdżająca tereny komisja rozjemcza dociera do podnóża góry Kerm. Na ponurym opalonym jakimś niepojętym ogniem piekielnym szczycie wznosi się mroczna budowla. Niegdyś jednopiętrowa wieża rani teraz niebo dobudowanymi kondygnacjami, zniknęły znane z opisów budynki sanktuarium i domu obrad. Ich rozebrane ściany wchłonęły grube mury zamku rozciągającego się na zgrubsza prostokątnym planie. Całość otacza pierścień murów, drugi ich zestaw i zabudowań zamku dolnego z warownymi budynkami gospodarczymi otaczają rozległy dziedziniec położony nieco niżej... Co stymulowało podjecie tak tytanicznych zmian wprowadzonych do budowy nigdy niezdobytego sanktuarium? Kto zdobył się na takie inwestycje w nieszczególnie technicznie rozwiniętym narodzie, w którym dodatkowo nie istniała tradycja wznoszenia tak monumentalnych budowli obronnych?
Byćmoże dowiemy się tego w następnych odcinkach. Pozdrawiam ;)

-Vaticinator
magor zebranie
2007-01-09 00:29

w niedzielę, dnia 14 stycznia 2007, o godzinie 20.00, w zamkowej Gospodzie, odbędzie się zebranie.
zapraszam serdecznie w imieniu swoim i pozostałych Radnych.
obecność obowiązkowa ^^

PS- wcześniejsze prośby o darmową kolejkę piwa tudzież mleko 1,2% zostaną jeszcze rozważone, zapewne będą zależały od frekwencji :P

-Quellen
magor Kronika #12
2007-01-05 15:29

Po przerwie wracamy do przezentacji kolejnych części Kroniki Magorowej. Przed Wami część 12ta :)

Wracając do tematu nazewnictwa, określenie podane przez Muriozesa i używane też w zachodnich społeczeństwach, na miejscu, wśród nomadów, przyjęło się równolegle do nazwy tradycyjnej tzn. Kermu. Jednak specyficzne "traktowanie" samogłosek w języku nomadów (częsta praktyka wymiennego stosowania a : e, które nawet w pisowni różniły się tylko akcentem lub wręcz opuszczanie niektórych) spowodowało, że już omawianym, sporządzonym przez Strażnika, dokumencie nekropolia nazwana jest jako Kerm - Magron. Stąd już tylko krok do obecnej nazwy Magor. Dokładnej daty tej ostatniej ewolucji nie potrafię udokumentować na podstawie "słowa pisanego". Pewnym tropem może być dziecięca wyliczanka, której geneza sięga prawdopodobnie czasów restauracji dynastii Messeriuszów (ok. - 261 roku), w której do nazwy południowej prowincji - Trygor zrymowano, dla kontrastu nazwę duchowej stolicy nomadów - Magor, będącej wówczas w rozkwicie i ostro rywalizującej z Imperium. Można założyć, że to od tego okresu datuje się pojawienie tej nazwy w użytku potocznym. Zachowane, oficjalne dokumenty, wzmiankowujące o Magorze w tej formie zapisu dotyczą tzw. Wojny Ostatniej (jak to optymistycznie chcieli widzieć nasi przodkowie) i są o 23 lata młodsze...

-Vaticinator
magor Księżniczka i nowe prace
2006-12-28 23:50

Do naszego Królestwa udało mi się sprowadzić moją Księżniczkę :) A wraz z Nią część jej prac. Jej prace można oglądać klikając kolejno , [url=http://www.magor.pl/galeria.php5?Name=33]tutaj, , [url=http://www.magor.pl/galeria.php5?Name=35]tutaj, , [url=http://www.magor.pl/galeria.php5?Name=37]tutaj, , [url=http://www.magor.pl/galeria.php5?Name=39]tutaj, , [url=http://www.magor.pl/galeria.php5?Name=41]tutaj, , [url=http://www.magor.pl/galeria.php5?Name=43]tutaj i tutaj.

-Vaticinator
magor Kronika #11
2006-12-22 17:02

Nazwa Megaron, tradycyjnie określająca w Imperium, reprezentacyjne pomieszczenie świątyni, w "naszym" wydaniu znacznie ewoluowała. Dokładne prześledzenie tych modulacji jest bardzo trudne. Możemy ich dociekać śledząc genealogię zmian w zachowanych dokumentach historycznych. Pierwszym z zachowanych jest wymieniony list V. Muriozesa. Następna notka dotycząca tych terenów pochodzi z - 332 i jest podobnie jak poprzednia rodzajem autobiografii czy pamiętnika, autor jej pozostaje nieznany. Współczesny właściciel dokumentu prosił o zachowanie dyskrecji, co do danych dotyczących swojego pochodzenia, zdradzając jedynie, że dokument jest w jego rodzinie przekazywany z pokolenia na pokolenie i stanowi podstawę drzewa genealogicznego rodu. Zgodnie z udostępnionymi tekstami mam prawo przypuszczać, że rodzina ta bierze swój początek od jednego z oficerów (w naszej systematyce wojskowej) służących w Straży Grobowej. Czego możemy się dowiedzieć z rzeczonego dokumentu? Otóż na udostępnionych mi, wybiórczo, zwojach, zawarte są informacje dotyczące struktury szkolenia, sporo mistycznej retoryki oraz garść ciekawostek. Oprócz tych ważnych, dla zainteresowanych taktyką i logistyką, danych, znalazłem wspomnienie o wewnętrznej (?) organizacji, o wyraźnie utajnionej strukturze i określanej jako Strażnicy Tabu. Moje dochodzenie w tym temacie zamieszczę kiedyś w powiązaniu z bardziej współczesnymi wydarzeniami...

-Vaticinator
magor Lista zmian
2006-12-22 11:14

Dałem Wam trochę czasu, żebyście sami mogli odkrywać zmiany, a teraz postanowiłem je wypisać na wypadek, gdybyście coś pominęli...

LISTA ZMIAN:
- poczta wewnętrzna (możliwość korespondencji z innymi zarejestrowanymi użytkownikami z poziomu www)
- system zgłaszania bezwartościowych i/lub niekulturalnych komentarzy
- wszystkie podpisy zarejestrowanych użytkowników (zarówno przy komentarzach jak i pracach) są linkami do ich profilu
- podpisy osób niezarejestrowanych (lub niezalogowanych) opatrzone są znakiem tyldy (~)
- powiadamianie o nowych komentarzach i nowej poczcie
- po wejściu w profil użytkownika, pod jego słowem wstępnym pojawi się lista wszystkich jego prac jakie są na magorze
- po zalogowaniu automatycznie wypełniają się niektóre pola formularzy (m.in. nick i liczba z systemu antybotowego)
- użytkownicy (czyli wszyscy zarejestrowani) zostali rozdzieleni na dwie grupy: pełnoprawnych mieszkańców i niepełnoprawnych mieszkańców, ma to na celu wyróżnienie tych mieszkańców, którzy ofiarowali coś Magorowi
- galeria ma swoje działy (wytyczone przez rodzaje wykonania prac)
- można już komentować prace w galerii

No i grafika uległa zmianie, ale to chyba trudno przeoczyć. Pozdrawiam.

-Vaticinator
magor Nowa odsłona Magoru
2006-12-21 18:41

Oto nowa odsłona Magoru. Od dziś możecie odkrywać Magor na nowo. Wszelkie informacje o błędach proszę przesyłać mi na email. Przepraszam Was za tą "czarną dziurę" na górze, ale nie dokończyłem projektu graficznego i taka pusta przestrzeń jeszcze zostanie przez jakiś czas. Mam nadzieję, że nowa wersja Wam się spodoba. Pozdrawiam.

WAŻNA UWAGA: Osoby zalogowane, które dodają komentarze nie mają tyldy (czyli: "~") przy podpisie. Jeśli więc nie chcesz aby ktoś się pod Ciebie podszywał - zarejestruj się i pilnuj by się logować :)

-Vaticinator
magor Kronika #10
2006-12-15 18:18

Mimo konfliktów, które miały niewątpliwie charakter incydentalny można śmiało powiedzieć, że kwiat wojowników Zjednoczonych Plemion utworzył w tym miejscu pierwszą dla kultury nomadów akademię wojskową z kultywowanym tu, charakterystycznym dla oddziałów Kserksesa, stylem walki w szyku i sprawnym wykorzystaniem możliwości lekkiej konnicy. Udokumentowane są przynajmniej dwa przypadki (- 368 najazd Ottyków i - 363 tzw. Bitwa Księżycowa - trwające niemal miesiąc oblężenie nekropolii) odparcia wielokrotnie liczniejszego przeciwnika przez nieustraszonych obrońców. Co do samej osoby podróżnika budzi ona do naszych czasów dużo kontrowersji. W świetle współcześnie skonfrontowanych dokumentów można, niemal z całą pewnością powiedzieć, że był on głównym (?) wywiadowcą rodu Ottyków i osobiście przyczynił się do okrucieństw tzw. "Szybkiej Wojny" między Ottykami a rodem Walerisza. Ale to już zupełnie inna historia...

-Vaticinator
magor Kronika #9
2006-12-08 16:17

Kompleks grobowy wraz z osadą zostaje otoczony wałem kamienno - ziemnym o budowie skrzyniowej i wzmocniony drewnianą palisadą z jedną bramą wsuniętą między dwie, niskie, kamienne wieże. Wciąż służy jako miejsce sądów i narad (wiadomo - bliskość ducha Bohatera sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji). Wzmocniono też korpus Straży do ok. 90 -120 wojowników, zachowując elitarny charakter służby. Oddziały te, by zachować swój wyjątkowy charakter i nie popaść w gnuśność intensywnie ćwiczyły (czytaj - były ostro ćwiczone). Za twórcę programu treningowego grupy Strażników uważa się... samego Kserksesa i jego sławne ośmiotygodniowe szkolenie przed bitwą o Przełęcz Górski Zamek. Poszerzaniu i doskonaleniu umiejętności sprzyjała wieloplemienność Straży i związana z tym wewnętrzna rywalizacja. Zdanie o skali tej rywalizacji można sobie wyrobić na podstawie listu zachowanego w archiwum państwowym Księstwa Westalli (dok.- Ant. Nr M. /1366) znanego podróżnika V. Muriozesa do swego mentora Estebaty, który w liście datowanym na 616 Rok Przebudzenia (w naszej skali ok. - 367) pisze:"...jako w sławnym Megaronie, w kraju plemion nomadów, zbrojni jednego rodu, przez brak należytej dyscypliny, wybić do nogi potrafią swych bratymców, nie bacząc na misiję swą i powołanie obrony grobu Świętego. Prawem wendetty, li tylko, karmiąc swe dzikie dusze..."
i dwa obroty zwoju dalej:"...uciekać się musiała Rada owa do zarządzenia by pod groźba gardła zakazać wszelakich potykań na ostre, a wygnaniem karać za podżeganie do takowych..." (zachowana pisownia oryginału). Dokument ten ma dla nas, znaczenie po wielokroć ważne. Świadczy o doniosłym (światowym) charakterze miejsca pochówku Kserksesa (przynajmniej w rozumieniu wnikliwego podróżnika, jakim niewątpliwie był, Muriozes), zwraca uwagę na krwawe konflikty wewnątrz formacji Strażników (które my, z naszymi wiadomościami możemy położyć na karb waśni międzyplemiennych) i najważniejsze - pojawia się pierwszy raz w dokumentach obcojęzyczna nazwa sanktuarium - Megaron. Więcej o niej za chwilę...


Małe wyjaśnienie: "Za chwilę" czyli najprawdopodobniej w jedenastym odcinku naszej Kroniki. Pozdrawiam.

-Vaticinator
Zawarte tu prace moża wykorzystywać tylko za wyraźną zgodą autorów | Magor 1999-2018 | Idea, gfx & code: Vaticinator | Twoje IP: 44.222.64.76