Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się. Po pierwsze
podaj swój nick:

Crom

PRACE | DANE | MAJĄTEK   

Brak słowa wstępnego.

Przegląd prac:

Wielka Przepaśćczasy zamierzchłe

Druzark spałźle. Uciekinier z krainy smoków miotał się w prowizorycznym łożu, budząc przy tym swą wybrankę. Od wielu dni męczyły go koszmary, że w końcu zostanie odnaleziony przez swych prześladowców. Jassira położyła łapę na jego czole, była już przyzwyczajona do nieprzespanych nocy. Spojrzała na wejście do jaskini - świtało już. Wyszła na zewnątrz, by odetchnąć świeżym powietrzem. Niedaleko jaszczuroludzie z małej wioski budzili się do życia. Westchnęła cicho na ten widok. Przez kaprys jej wybranka, musieli się ciągle ukrywać. Spojrzała rozmarzona na Druzarka, jego piękne, szkarłatne skrzydła oraz złote łuski. Był pół-smokiem, owszem, ale w walce i w łóżku był nie do zdarcia. Przebudził się gwałtownie. Wyczuł wzrok Jassiry.
- Gdzie jesteśmy...? - spytał niezbyt przytomnie.
- Jak to gdzie, ogierze? - zasyczała wesoło - w naszej jaskini, do której zaciągnąłeś mnie siłą?
Druzark przetarł ślepia, przeciągnął... (kliknij aby zobaczyć całość)

Samotnik Z Rodu Valandur, cz1.czasy zamierzchłe

Miasto Vessin tętniło życiem. Stolica świata - powiadają. Wymarzone miejsce dla kupców, najemników, bardów i innych oszustów. Spora ilość tawern, zamtuzów i sklepów zachęcała przybyszów do dłuższego pobytu z całego świata.
Mówi się, że książę Werdiur jest właścicielem połowy karczm oraz trzech czwartych zamtuzów, dlatego łotry również zostają tu jakiś czas, planując napad na zamek. Nic bardziej głupszego, bowiem książęca gwardia, pobierająca spory żołd, a także szkolona przez mistrzów, zasługuje na miano wymagających przeciwników.
Ta opowieść jednak nie będzie o próbach ataku na książęcy zamek, ani o księżniczce która skończyła jako ladacznica. Nie. Historia zaczyna się w kancelarii prawniczej "Mocny Argument", mieszczącej się w budynku będącym niegdyś znanym zamtuzem.

Budynek był wielki, by nie powiedzieć ogromny. Kilka pięter, dobre kilkadziesiąt pomieszczeń - istna forteca. Obok mieściła się stajnia z... (kliknij aby zobaczyć całość)

Zawarte tu prace moża wykorzystywać tylko za wyraźną zgodą autorów | Magor 1999-2018 | Idea, gfx & code: Vaticinator | Twoje IP: 3.238.70.175