Wróć do strony głównej

internet 10-ty numer kwartalnika o grach "Inne Sfery"
2012-08-08 14:19

No i stało się. Stały się Złote Maski, stał się Hardkon, wreszcie – stał się 10-ty, skromnie jubileuszowy numer poświęconego grom, zinu. To pierwsze dostarczyło ostrej motywacji do napisania co nieco o konkursie LARPów odbywającym się na Pyrkonie, ale drugie czarująco rozleniwiło, doprowadzając do frustracji przedłużającymi się przygotowaniami numeru. No ale w końcu miało być tip-top, urodzin nie ma się codziennie. Na płycie dołączanej do CDA też nie ląduje się „przy okazji”.
Zatem są: wywiady z laureatami Złotych Masek – Domikiem Dembinskim i Mikołajem Wicherem. Bartek Zioło uzupełnił ich relację o graniu i tworzeniu o tekst poświęcony States of Play, najgorętszej LARPowej publikacji ostatnich miesięcy. Nawet jeśli nie interesują was skandynawskie eksperymenty – warto trzymać rękę na pulsie i zobaczyć, co aktualnie dzieje się na północy. A na południu, we Wrocławiu, gra Mafia przyciągnęła ponad 500 osób. O zabawie w polowanie, z zewnętrznej i wewnętrznej perspektywy, opowiedzą Iza oraz twórcy Mafii.

W numerze ponadto znajdziemy wprowadzenie do systemu Idee Fixe oraz teksty o kilku innych grach. Trochę więcej prozy, opowiadań.
Zachęcamy do czytania.

Inne Sfery, lato 2012(pdf)
Vaticinator

KOMENTARZE:

Brak komentarzy


DODAJ KOMENTARZ

Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

Podaj swoje imię*:
Podaj swój adres email:
Zapisz słownie cyfrę 5*:Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.
Po pierwsze, podaj swój nick:

zmiany, zmiany
Figurki - Nowa kategoria prac w Galerii
WEJDŹ NA FORUM | FAQ | ZAPROPONUJ NEWSA
Zawarte tu prace moża wykorzystywać tylko za wyraźną zgodą autorów | Magor 1999-2018 | Idea, gfx & code: Vaticinator | Twoje IP: 44.222.64.76